top of page

From: Mustafa Özcan [mailto:musta.ozcan@gmail.com]
Sent: Monday, May 11, 2020 9:52 AM
To: Süleyman Satal <satal@ivme.com>
Subject: Re: Teşekkür

 

Süleyman Bey Merhaba,

 

Tarafıma da ulaşmış nazik teşekkür iletiniz kapsamında ben de size ve tekraren de olsa konu ile ilgili bir diğer katılım sağlayanlara anımsamalı ve anımsatmalı bir teşekkür arzında bulunmak istiyorum. 

 

Düşünceme göre, Figes'in organize etmesi ve  birçok ilişkili, ilgili ve bağlı otorite, üniversite, kurum, kuruluş ve şirket temsilcisi ile sade bireysel kişiyi bu 2020'nin olumsuz "koronalı" günlerin yarattığı "güzel" fırsat ile bir araya getirmiş olan bu "webinar", 60'ı aşan yıl öncesinde bulunmuş toryum yataklarından kaynaklanıp yurtiçi baz enerji ihtiyacımızı nükleerden sağlama düşüncesiyle başlayan bu "yerli ve milli nükleer enerji üretim teknolojisi"  hedefli girişimin ilk geniş katılımlı ortaklaşmacı "Rönesans" toplantısı Yalova Çalıştayı sonrası geniş ve en etkili katılımlı toplantı oldu. 

 

Bu bakımdan "webinar"ın baz kıvılcımını yakan kadim dostum Tarık Öğüt'ü içtenlikle kutlarım.

Bu bağlamda, uygun zaman aralıkları ile konunun halen ana eksen girişimi olan "toryumdan yerli ve milli nükleer teknolojili ergimiş tuz reaktörü" ile yurtiçi baz enerji gereksinimini kökten ve çağlar boyu karşılamak üzere yürümekte olan "4G Teknolojili Çekirdeksel Erke" bu girişiminin devamını getirecek olan tüm teknik, idari ve sosyal oluşumların en yakın zamanda sonuç getirmesi dileğimle teşekkürlerimi bir kez daha Tarık Öğüt dostumun nezdinde Figes AŞ Grubu'nun tümüne aktarmak istiyorum. 

 

Yolları açık olsun!

 

Mustafa Özcan

TETP Kurucusu

*************************************************************************

 

Süleyman Satal <satal@ivme.com>, 10 May 2020 Paz, 14:26 tarihinde şunu yazdı:

 

Sevgili Tarık Bey, Sevgili Reşat Bey, Sevgili Mustafa Bey,

 

Karantina günümüzü veriml hale getiren dünkü, içeriği dolu konferanstan oldukça yararlandım. Düzenlenmesine emek sarf edenlere teşekkür ediyorum.

Öte yandan, TETP ve KDP ile başlayan bir sürecin geldiği noktaya, çeşitli aşamalardaki değerli katkılarınız için başta sizleri ayrı ayrı tebrik ediyorum.Ülkede güzel şeylerin de olduğunu görmek sıradan bir vatandaş olarak bana hem keyif hem de umut veriyor. Sizlerin öncü olduğu ve kişisel olarak geliştikçe memnun olduğum projeyi başlatıp, sürdüren FİGES ve Tübitak ile diğer kurum ve kuruluşlardaki tüm katkı sahiplerine de nezdinizde tebriklerimi belirtmek isterim.

Dünkü toplantıdaki katılımcı ve izleyicilerin görüş ve yaklaşımlarının bende uyandırdığı olumlu izlenimle dileğim, projenin tamamlanıp hayata geçirilerek enerji üretimine başlamasıdır.

 

Sevgi ve saygılarımla, 

Süleyman Satal

IMG-20151224-WA0003.jpg
IMG_20151224_135020.jpg
download.jpg
bottom of page